Marko Arnautović trafi do Chin? Decyzję Austriaka tłumaczą koledzy z drużyny!

fot. Evening Standard

Piłka nożna to nie tylko sława oraz osiągnięcia, ale przede wszystkim ogromne pieniądze. Piłkarze coraz częściej decydują się na znacznie lepsze zarobki kosztem gry w europejskim zespole. Do tego grona może dołączyć Marko Arnautović. Austriak w ostatnim czasie otrzymał poważną ofertę od chińskiego zespołu. 

29-latek od momentu transferu ze Stoke City do West Hamu jest kluczowym zawodnikiem drużyny „Młotów”. Potwierdzają to również statystyki. Marko w sezonie 2017/2018 został najlepszym strzelcem klubu w Premier League z 11 trafieniami na koncie. W obecnych rozgrywkach rola zawodnika jest podobna. Na tym etapie sezonu, Arnautović ma już na swoim koncie siedem bramek w lidze oraz jeden gol w Pucharze Anglii. Taką samą liczbę trafień ma Felipe Anderson. Warto jednak zaznaczyć, że Austriak nie wystąpił w kilku spotkaniach Premier League z powodu kontuzji.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Tym samym strata takiego piłkarza w połowie sezonu może być dla londyńskiego zespołu bardzo dotkliwa. Zarząd klubu jak na razie odrzucił ofertę najprawdopodobniej od Shanghai SIPG, opiewającą na 35 milionów funtów. Sam zawodnik mógłby liczyć na zarobki rzędu 250 tysięcy funtów tygodniowo.

Wsparcie kolegów

W sprawie austriackiego piłkarza wypowiedzieli się koledzy z drużyny. Mark Noble przyznał, że w pełni rozumie postawę 29-latka – Jeśli jesteś realistą, zawsze możesz zobaczyć punkt widzenia piłkarza. On ma dzieci, chce zagwarantować im przyszłość. Oczywiście zarabia tutaj fantastyczne pieniądze, ale zarobki w Chinach to inna bajka. Jestem przekonany, że ktokolwiek z nas byłby na jego miejscu i otrzymałby taką ofertę, poważnie by się zastanowił. 

Wątpliwości wobec przyszłości Austriaka nie ma Michail Antonio – Każdy wie, że Marko chce odejść. On jest bardzo ważny dla tego klubu, fani go kochają. Piłkarze przychodzą i odchodzą, jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Oczywiście chciałbym, żeby został, jest talizmanem tego klubu. Marko czuje, że jest to dla niego kolejny krok. Ma możliwość dołączenia do jednego z najlepszych klubów w Chinach. Może zdobyć trofea. 

Niewkluczone, że ewentualny transfer Marko Arnautovica spowoduje, że West Ham postara się w zimowym oknie o nowego zawodnika.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy