Marko Arnautović zamierza zrobić krok do przodu w swojej karierze

fot. Evening Standard

Każdy piłkarz ma ambicje i cele do zrealizowania w swojej karierze. Warto pamiętać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dotyczy to również zawodników. Marko Arnautović w ostatnim wywiadzie zdradził swój cel, który niewątpliwie jest bardzo ambitny. 

29- letni Austriak trafił do West Hamu pod koniec lipca 2017 roku za kwotę około 23 milionów euro. Swój pierwszy sezon w barwach „Młotów” Marko miał dość udany, choć trudno mówić o jakiś fajerwerkach. Arnautović zdobył 11 bramek w lidze na 31 spotkań. Dorzucił do tego również 5 asyst. Obecne rozgrywki są dla austriackiego napastnika zdecydowanie lepsze. Już w 10 ligowych starciach, Marko trafił do siatki rywali pięciokrotnie. Biorąc pod uwagę ubiegły sezon, Austriak może znacząco się poprawić.

Dobra gra w Premier League powoduje, że sam piłkarz zaczyna zastanawiać się nad swoją przyszłością. Nie jest niczym nadzwyczajnym, kiedy zawodnik myśli o lepszym klubie w momencie, kiedy jest na fali. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, Marko Arnautović wyznał, że jest w najlepszym momencie swojej kariery, by zrobić krok do przodu – Mam już 29 lat. Jest to odpowiedni wiek, by zrobić krok do przodu. To oczywiste, że chcę rywalizować z najlepszymi piłkarzami. W tej sprawie ufam jednak całkowicie swojemu bratu. 

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Agentem Arnautovicia jest jego brat, Danijel Arnautović, który również wypowiedział się na temat planów zawodnika – On gra aktualnie w Premier League, gdzie są oczywiście najlepsi piłkarze. Dla zawodnika takiego jak Marko, to nie jest koniec. Mój brat jest ważną częścią West Hamu, myślę, że może wyciągnąć ze swojej gry jeszcze więcej. Jednak żeby tak się stało, on musi trafić do topowego zespołu. Marko jest gotowy na następny krok. Piłkarz takiej klasy nie może walczyć o utrzymanie, ale powinien grać w międzynarodowych rywalizacjach. On kocha West Ham i cieszy się z gry dla tego klubu. Cały czas jednak ma świadomość, że to nie koniec. Każdy powinien go zrozumieć. 

Danijel przyznał również, że w trakcie letniego okna, Marko Arnautović mógł opuścić londyński zespół – Nie wykluczamy odejścia. W trakcie letniego okna transfer był naprawdę bliski. Media informowały o zainteresowaniu austriackim napastnikiem m.in. przez Manchester United czy Chelsea. Możliwy jest również powrót piłkarza do Włoch (Arnautović zaliczył mały epizod w Interze, gdzie rozegrał trzy ligowe mecze).

Jak na taką postawę reaguje klub? Według doniesień z Wysp, West Ham nie zamierza sprzedawać piłkarza. „Młoty” chcą, by zawodnik wypełnił swój kontrakt, który ważny jest do 2022 roku.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

 

Komentarze

komentarzy