Martial podjął decyzję. Wielki ból głowy Manchesteru United

Anthony Martial
Anthony Martial

Saga związana z odejściem Anthony’ego Martiala już niebawem ruszy w najlepsze. Francuz podjął już decyzję odnośnie własnej przyszłości i zamierza latem opuścić Old Trafford. Czy pozwoli mu na to Manchester United?

22-letni skrzydłowy od chwili dołączenia do klubu Jose Mourinho przeżywał wielką sinusoidę swojej formy. Wobec tego „The Special One” nie zwykł stawiać na Martiala regularnie przez kilka spotkań z rzędu, co w końcowym rozrachunku spowodowało, że piłkarz jest rozczarowany swoim dwuletnim okresem pod wodzą Portugalczyka. Ta frustracja została jeszcze bardziej spotęgowana po braku powołania od Deschampsa na mundial w Rosji.

Wczoraj wieczorem do francuskiej prasy wyciekła wypowiedź agenta francuskiego zawodnika: –  Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości, Anthony chce opuścić obecny klub. Kiedy Manchester United, który jest uważany za najpotężniejszy zespół na świecie, nie osiąga porozumienia w sprawie kontraktu swojego gracza, tak naprawdę daje mu do zrozumienia, że niezbyt chętnie zamierza na niego stawiać.

Niezadowolenie Martiala zamierzają wykorzystać oczywiście inne kluby, w tym także te z Premier League. Wielkim entuzjastą jego talentu jest Mauricio Pochettino, ale United jest przeciwne sprzedaży swojego piłkarza do ligowego rywala. Podobnie ma się sytuacja z Chelsea. W grze jest także kilka europejskich firm, na czele z Juventusem.

Pewną przeszkodą dla kupującego byłaby oczywiście cena. W 2014 roku Manchester pierwotnie zapłacił 35 milionów funtów, które wraz z dodatkami obecnie wzrosły do 44.  Dodatkowo, pomimo zaledwie roku do końca kontraktu, „Czerwone Diabły” mają możliwość przedłużenia obecnej umowy o kolejne 12 miesięcy, co stawia ich w dobrej pozycji negocjacyjnej. Oznacza to, że ekipa z Old Trafford nie będzie na tyle zdesperowana, aby sprzedać Francuza już teraz. Mimo to, według informacji Jamesa Duckera z „Telegraph”, Jose Mourinho wierzy, że w przypadku odejścia skrzydłowego, uda mu się go zastąpić innym piłkarzem. Najwyżej w hierarchii Portugalczyka są Gareth Bale oraz Willian.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł

Komentarze

komentarzy