Martin Odegaard blisko Arsenalu. Tym razem transfer definitywny!

W trakcie drugiej części sezonu 2020/2021, Martin Odegaard trafił na wypożyczenie do Arsenalu. Norweski zawodnik zaliczył kilka udanych występów w barwach „Kanonierów”. Wszystko wskazuje na to, iż londyński klub był na tyle zadowolony z pobytu 22-latka w zespole, że zamierza zrealizować transfer definitywny Norwega. 

Mając na uwadze sytuacje kadrową Realu Madryt, wydawało się, iż Martin Odegaard dostanie swoją szansę w barwach „Królewskich” podczas kampanii 2021/2022. Być może sam piłkarz niechętnie spoglądał na pobyt w drużynie ze stolicy Hiszpanii. Ostatnie raporty sugerują, że Odegaard jest już o krok od transferu.

Powrót do Arsenalu

Jak informuje m.in. Mario Cortegana z serwisu „Goal”, Martin Odegaard zdecydował się odejść z Realu Madryt i chce dołączyć do Arsenalu. Zarząd „Królewskich” nie zamierza na siłę zatrzymywać 22-latka i zgodzi się na sprzedaż pomocnika, jeśli do klubu wpłynie odpowiednia oferta. Hiszpański klub oczekuje od 40 do 50 milionów euro.

Według wspominanego źródła, Arsenal jest skłonny wyłożyć takie pieniądze. Oba kluby prowadzą zaawansowane rozmowy, co potwierdza fakt, iż Odegaard nie znalazł się kadrze na mecz z Alaves.

Komentarze

komentarzy