Martin Odegaard o ambicjach w Arsenalu: Chcemy wygrać Premier League i Ligę Mistrzów w ciągu kilku lat

Arsenal ma za sobą pracowite lato. Londyński zespół wydał na wzmocnienia prawie 170 milionów euro, sprowadzając kilku zawodników za spore kwoty. W tym gronie znajduje się Martin Odegaard, który dołączył do „Kanonierów” za 35 milionów euro. W rozmowie z mediami norweski zawodnik wypowiedział się na temat ambicji, jakie panują w drużynie. Arsenal ma nadzieję, iż w ciągu najbliższych lat wróci do europejskich rozgrywek i wygra Ligę Mistrzów, a także sięgnie po puchar Premier League.

„Kanonierzy” zaliczyli rozczarowującą kampanię 2020/2021. Ósme miejsce w lidze sprawiło, że klub z Emirates Stadium nie zagra w żadnych europejskich rozgrywkach podczas niedawno rozpoczętego sezonu. Arsenal z pewnością chce wrócić do czołówki angielskich ekip, dlatego dokonał sporo wzmocnień w letnim oknie.

Ambitne plany

Jednym z transferów jest Martin Odegaard, który wcześniej przebywał w szeregach „Kanonierów” na zasadzie wypożyczenia, a teraz został wykupiony przez Arsenal za kwotę 35 milionów euro. W rozmowie z Football Daily, Odegaard wypowiedział się na temat ambicji klubu – Chcemy wrócić do europejskiego futbolu, a potem, miejmy nadzieję, z czasem zdobywać trofea. Chcemy wygrać Premier League i Ligę Mistrzów w ciągu kilku najbliższych lat.