Martin Odegaard zostanie zawodnikiem Arsenalu!

Niewykluczone, że Arsenal dokonuje właśnie kluczowego wzmocnienia w walce o europejskie puchary. Według ostatnich doniesień mediów przedstawiciele „Kanonierów” doszli do porozumienia z Realem w sprawie wypożyczenia Martina Odegaarda. Norweg będzie reprezentować barwy londyńskiej ekipy do końca obecnego sezonu.

Nie bez powodu Arsenal w trakcie letniego okna rozglądał się za kreatywnym pomocnikiem. Mikel Arteta mocno naciskał na zarząd, by do drużyny dołączył nowy zawodnik o takiej charakterystyce. Pierwsza część sezonu udowodniła, iż Hiszpan miał racje. Ekipie ze stolicy Anglii brakowało kreatywności w środku pola. Problemy Arsenalu w ataku idealnie obrazuje fakt, iż w znacznej mierze za grę „Kanonierów” z przodu odpowiada 20-letni Emile Smith Rowe.

Martin Odegaard trafi do Arsenalu

W końcu zespół Mikela Artety będzie mieć kolejnego ofensywnego pomocnika. Jak twierdzi Fabrizio Romano, Arsenal doszedł do porozumienia z Realem Madryt w sprawie wypożyczenia Martina Odegaarda. Norweg wkrótce przejdzie testy medyczne i spędzi drugą część sezonu w Londynie.

Według informacji włoskiego dziennikarza „Kanonierzy” będą opłacać całą pensję zawodnika. Klub z Emirates Stadium nie zagwarantował sobie opcji wykupu po sezonie.