Marzena S.-C. opuściła areszt po wpłaceniu poręczenia

Pod koniec września Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania byłej prezes Wisły Kraków, a także Damiana D. i Roberta Sz. do 22 grudnia, ustalając również kwotę poręczenia na 400 tys. zł. Ta suma została wpłacona – poinformowała rzeczniczka prasowa poznańskiego sądu. 

Przypomnijmy, że Marzena S.-C. została zatrzymana we wrześniu 2019 roku w wyniku oskarżenia o przestępstwa gospodarcze związane z wyrządzeniem szkód w mieniu Wisła Kraków SA na kwotę około 7,3 milionów złotych. Dodatkowo była prezes krakowskiego klubu naraziła zespół na szkody majątkowe na kwotę ponad 2,5 miliona złotych.

We wrześniu odbyło się kolejne posiedzenie sądu, który podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztu Marzeny S.-C.  do 22 grudnia 2021 roku. Ustalono również kwotę poręczenia na sumę 400 tys. złotych.

Była prezes Wisły Kraków na wolności

Rzeczniczka prasowa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu poinformowała w poniedziałek PAP, iż ta kwota została wpłacona, co oznacza, że Marzena S.-C., a także Damian D. oraz Robert Sz. wyszli na wolność.

Komentarze

komentarzy