Massimiliano Allegri wróci na ławkę trenerską? Zaskakujące doniesienia w sprawie włoskiego szkoleniowca!

Od lipca 2019 roku Massimiliano Allegri nie jest związany z żadnym klubem. 53-latek zakończył wtedy swoją prawie pięcioletnią przygodę z Juventusem. Wydawać by się mogło, że szkoleniowiec z takimi osiągnięciami szybko wróci na ławkę trenerską, przejmując jeden z topowych zespołów. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż Allegri ma szansę na nowe stanowisko. Zaskakuje jednak kierunek Włocha. Massimiliano miałby zostać trenerem… Szachtara Donieck. 

Po latach sukcesów Allegriego w Juventusie, część dziennikarzy łączyła włoskiego trenera z przeprowadzką do Premier League. Ostatnimi czasy w mediach pojawiały się także spekulacje dotyczące pracy 53-latka w Romie. Tym bardziej zaskakują doniesienia rosyjskiej stacji telewizyjnej Match TV.

Allegri trenerem Szachtara?

Według wspomnianego źródła, Massimiliano Allegri mógłby zostać trenerem Szachtara Donieck. Ukraiński klub zabiega o utytułowanego szkoleniowca i prowadzi wstępne rozmowy z otoczeniem Włocha. Jeśli 53-latek wyraziłby chęć poprowadzenia zespołu, to Allegri zostałby trenerem Szachtara dopiero za kilka miesięcy, tuż przed kolejną kampanią.