Mata przodownikiem dobrej zmiany. Już ponad setka piłkarzy pomaga razem z nim

Świetny piłkarz, ale jeszcze lepszy człowiek. Mniej więcej tak można opisać Juana Matę, zawodnika Manchesteru United. Hiszpan pomaga nie tylko kolegom na murawie, ale także tym, dla których los nie był łaskawy.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

31-latek jest facetem twardo stąpającym po ziemi i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele dostał od życia. – Na tym poziomie piłka jest bardzo przepłacana, żyjemy jak w mydlanej bańce. Porównując nas z resztą społeczeństwa, nasze zarobki są niedorzeczne – stwierdził Mata w 2016 roku.

Istnieje mylne przekonanie, że ci, którzy mają wiele, czynią więcej dobrego. W praktyce często bywa inaczej i to te biedniejsze osoby zwykle okazują się bardziej dobroduszne. „Królowie życia” odwracają się natomiast od tej „gorszej” części świata skupiając się na luksusach i pławieniu się w nich niczym pączek w maśle.

Właśnie dlatego tak bardzo należy doceniać tych, którzy zostają sobą po „wygraniu życia” i wykorzystują to, by pomagać. Juan Mata nie skończył na czczej gadce – w 2017 roku wraz z Juergenem Griesbeckiem założył Common Goal. Od tamtej pory przekazuje 1% swoich zarobków na rzecz światowych organizacji charytatywnych, dodatkowo zachęcając do tego innych.

Dokładnie na koniec minionego tygodnia, 4 sierpnia, minęły dwa lata od utworzenia Common Goal. Przez ten czas do ruchu Hiszpana dołączyło aż 107 piłkarzy i menedżerów, także niosąc pomoc innym.

„Ma tyle pieniędzy, dla niego to jak kupienie bułek”, „na biednego nie trafiło, powinien dać więcej” – z takimi głupimi opiniami często spotykamy się, kiedy jakaś znana osoba zrobi coś dobrego. Pomaganie nie jest oczywistością w żadnej grupie i trzeba je doceniać zawsze, w każdej formie. Jeśli dochodzi do tego to, co zrobił Juan Mata, czyli zachęcanie innych do niesienia pomocy, pozostaje tylko przyklasnąć. Oby więcej takich osób.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy