Matty Cash o grze w reprezentacji Polski: Mój agent rozmawiał z Paulo Sousą

Coraz ciekawiej wygląda sprawa gry Matty’ego Casha w reprezentacji Polski. Choć początkowo mocno tonowano ten temat, to wydarzenia nabierają tempa. W wywiadzie dla The Sun kwestię występów w biało-czerwonych barwach skomentował Matty Cash, który zdradził, iż jego agent rozmawiał z Paulo Sousą.

Temat występów Matty’ego Casha w naszej kadrze poruszyli ostatnio dziennikarze Daily Mail. Sprawę próbował nieco uciszyć rzecznik prasowy PZPN, który podkreślał, że nie ma żadnych konkretów w tym zakresie, gdyż Matty Cash cały czas nie posiada odpowiednich dokumentów. I tutaj wszystko się zgadza. Jak się jednak okazało, rozpoczęto odpowiednie procedury, które pozwoliłyby Paulo Sousie powołać zawodnika Aston Villi na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Cash o grze w reprezentacji Polski

W rozmowie z The Sun na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się sam piłkarz – Musimy zobaczyć co się stanie. Najpierw konieczne jest uzyskanie paszportu i całej dokumentacji pod kątem obywatelstwa, a dopiero potem Paulo Sousa zadecyduje, czy mnie powoła. Nie rozmawiałem z nim osobiście, ale zrobił to mój agent. Nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Czekamy, aż zostaną ukończone procedury i będę kwalifikować się do powołania. Sprawa jest w toku. 

Od września 2020 roku Matty Cash jest zawodnikiem Aston Villi. Prawy defensor rozegrał w trwającym sezonie 6 spotkań, trafiając do siatki w ligowym starciu z Evertonem, a także notując asystę w pucharowym meczu przeciwko Chelsea.