Matty Cash reprezentantem Polski? Związek planuje nowe rozmowy!

Dość regularnie w mediach pojawiają się nazwiska zagranicznych piłkarzy, którzy ze względu na swoje pochodzenie, mają prawo do reprezentowania naszych barw. W tym gronie jest m.in. prawy obrońca Aston Villi – Matty Cash. Według ostatnich doniesień angielskich mediów, temat możliwej gry 24-latka w Biało-Czerwonych barwach ponownie stał się gorący. 

Nie jest to świeża sprawa. Już pod koniec 2019 roku dziennikarze „The Athletic” informowali o zainteresowaniu, jakie wykazywała nasza reprezentacja względem Matty’ego Casha. Sam piłkarz nie zamierzał podejmować decyzji, gdyż cały czas liczył na grę w ekipie Synów Albionu. Piłkarz Aston Villi nadal nie doczekał się powołania od Garetha Southgate’a. Niewykluczone, że wykorzysta to Polski Związek Piłki Nożnej.

Matty Cash reprezentantem Polski?

Według doniesień „Daily Mail”, reprezentacja Polski ponownie zaczęła badać temat związany ze sprowadzeniem 24-latka do kadry. Matty Cash może zostać Biało-Czerwonym ze względu na pochodzenie jego matki, która jest pół-Polką. Sam Matty Cash poruszył tę kwestię w trakcie wywiadu, który miał miejsce w zeszłym roku – Moja mama jest pół-Polką i płynnie mówi w tym języku. Był kontakt z moim agentem w sprawie gry dla Polski i jest to coś, czemu bym się przyjrzał.

ZGARNIJ 70 ZŁ ZA KAŻDEGO GOLA MESSIEGO Z LYONEM

Jak informuje wspomniane źródło, polski związek planuje nowe rozmowy z przedstawicielami 24-latka przed październikowymi meczami z San Marino i Albanią. Na ten moment trudno spodziewać się, by Cash podjął konkretną decyzję. 24-latek jest ważnym ogniwem Aston Villi. Regularne występy w Premier League sprawiają, iż szanse prawego defensora na grę w reprezentacji Anglii znacząco rosną. Trzeba jednak pamiętać, iż konkurencja na tej pozycji jest w ekipie Synów Albionu wręcz ogromna. O grę rywalizują bowiem: Trent Alexander-Arnold, Reece James, Kyle Walker oraz Kieran Trippier.

Komentarze

komentarzy