Matty Cash z polskim obywatelstwem!

Stało się. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał we wtorek akt uznania obywatelstwa RP dla Matty’ego Casha. Tym samym defensor Aston Villi będzie mógł zagrać w biało-czerwonych barwach już podczas listopadowego zgrupowania. 

Sprawa została rozwiązana bardzo sprawnie. W zeszłym tygodniu zaczęły pojawiać się konkretne informacje dotyczące przyspieszenia procesu. W ubiegły piątek prezes PZPN – Cezary Kulesza spotkał się z prezydentem RP – Andrzejem Dudą w sprawie przyznania obywatelstwa Cashowi.

Matty Cash z polskim obywatelstwem!

We wtorek akt uznania obywatelstwa RP podpisał wojewoda Mazowiecki – Konstanty Radziwiłł. Tym samym Matty Cash może zostać powołany już na listopadowe mecze reprezentacji Polski. W takich słowach o otrzymanym obywatelstwie wypowiedział się sam zawodnik – To bardzo ważny dzień dla mnie i mojej rodziny. Mój wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa został zatwierdzony przez polskie władze. Dziękuję panu prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi w tym pomogły. Czas na nowe wyzwania, dam z siebie wszystko dla tego Kraju. 

Matty Cash to 24-letni zawodnik Aston Villi, występujący najczęściej na prawej obronie. Piłkarz zespołu z Birmingham rozegrał w tym sezonie 10 spotkań i zdobył 1 bramkę, a także zanotował 1 asystę.

Komentarze

komentarzy