Mauricio Pochettino ma sprecyzowany kierunek przyszłej pracy!

Zwolnienie Pochettino z Tottenhamu zaskoczyło wielu kibiców. Oczywiście „Koguty” pod wodzą argentyńskiego szkoleniowca spisywały się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Nikt nie przypuszczał jednak, że trener, który doprowadził w ubiegłym sezonie drużynę do finału Ligi Mistrzów pożegna się ze stanowiskiem. Zespół z Londynu zakończył współpracę z Pochettino, sprowadzając do klubu Mourinho. Mauricio czeka zatem na nowe wyzwanie. Argentyńczyk najwidoczniej nie chce jednak zmieniać otoczenia.

Trenerzy pokroju Pochettino zapewne nie muszą martwić się o brak ofert pracy. Można przypuszczać, że 47-latek ma na stole kilka propozycji. Argentyńczyk wyrobił sobie w środowisku piłkarskim na tyle dobrą renomę, że akceptowanie pierwszych zachęt nie jest w przypadku Mauricio konieczne. Co więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Pochettino nie chce przejąć zespołu w trakcie sezonu, dlatego cierpliwie poczeka na koniec rozgrywek.

Były trener m.in. Southamptonu i Tottenhamu najwidoczniej nie chce zmieniać ligi. W rozmowie z mediami, Mauricio Pochettino wyznał, że angielski futbol bardzo mu odpowiada, dlatego propozycja z tego kraju będzie dla niego bardzo atrakcyjna – Bardzo chciałbym pracować w Premier League. Zdaję sobie sprawę, że będzie to trudne. Na ten moment muszę cierpliwie czekać i obserwować, co się wydarzy.

Cały czas kibice oraz eksperci jednogłośnie sugerują, iż Mauricio Pochettino jest wręcz stworzony do prowadzenia Manchesteru United. „Czerwone Diabły” z pewnością nie pożegnają się z Solskjaerem w trakcie sezonu. Inaczej może jednak wyglądać sytuacja po zakończonej kampanii. Jeżeli Norweg nie zagwarantuje drużynie udziału w Lidze Mistrzów, to los szkoleniowca będzie raczej przesądzony. W takiej sytuacji, Mauricio stanie przed ogromną szansą na pracę w ekipie z Old Trafford.

 

Komentarze

komentarzy