Mauricio Pochettino odrzucił ofertę powrotu na ławkę trenerską!

Mauricio Pochettino (fot. football.london)
Mauricio Pochettino (fot. football.london)

Od listopada ubiegłego roku, Mauricio Pochettino pozostaje bez pracy. Argentyńskiego szkoleniowca zwolniono po ponad pięciu latach urzędowania w Tottenhamie. Jak na razie, nic nie wskazuje na to, by 48-latek wrócił na ławkę. Co ciekawe, Pochettino odrzucił niedawno ofertę z Ligue 1.

Udana pobyt w Londynie spowodował, iż pozycja Mauricio Pochettino na rynku trenerskim jest zdecydowanie lepsza. Argentyńczyk może czekać na propozycję, która spełni jego oczekiwania oraz ambicje. Najwidoczniej, taką ofertą nie była praca w AS Monaco.

Pochettino odrzucił Monaco

Niko Kovac został ogłoszony nowym szkoleniowcem ekipy z Księstwa. Jak twierdzi David Ornstein z „The Athletic”, były trener Bayernu nie był jednak pierwszym wyborem zespołu z Ligue 1. AS Monaco chciało zatrudnić Mauricio Pochettino.

Kontakty

Spory wpływ na wybór Argentyńczyka jako głównego kandydata ma fakt, iż rolę dyrektora sportowego w Monaco od niedawno pełni Paul Mitchell, który pracował z Pochettino w Southampton oraz Tottenhamie. Mitchell miał nadzieję, że uda mu się przekonać 48-latka do zaakceptowania oferty.

Mauricio najwidoczniej czeka na bardziej atrakcyjną propozycję. Być może były szkoleniowiec „Kogutów” liczy na to, że wkrótce pojawi się możliwość poprowadzenia zespołu z Premier League.