Maurizio Sarri przerywa milczenie. Kompletna zmiana postawy Włocha!

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

Przyszłość Maurizio Sarriego to jeden z ciekawszych tematów w mediach. Zarówno angielskie, jak i włoskie źródła poważnie łączą 60-latka z powrotem do Serie A. Analizując wypowiedź szkoleniowca, taki scenariusz wydaje się bardzo prawdopodobny.

Końcowy sukces Chelsea w Lidze Europy mógł dawać nadzieję, że klub z Londynu zadecyduje, by kontynuować dalej pracę z włoskim trenerem. Media nie mają jednak wątpliwości. Zarząd „The Blues” zamierza wykorzystać zainteresowanie Juventusu i pożegna się z 60-latkiem.

Zarejestruj się z kodem ZZPVIP i graj BEZ PODATKU!

Jeśli wierzyć włoskim źródłom, dzielą nas już tyko dni do objęcia pracy przez Maurizio Sarriego w Turynie. „Stara Dama” ma bowiem uzgadniać już ostatnie szczegóły z Chelsea w kontekście rozwiązania umowy angielskiej ekipy z trenerem.

Na temat całej sytuacji postanowił w końcu wypowiedzieć się sam Maurizio Sarri. Włoch daje raczej jasno do zrozumienia, że wszelkie doniesienia mediów nie są zwykłymi plotkami – Dla nas Włochów powrót do kraju to ogromna pokusa. Czujesz bowiem, że czegoś Ci brakuje. To był ciężki rok. Zacząłem odczuwać tęsknotę za grupą przyjaciół oraz moimi rodzicami, których rzadko widzę.

Co zatem z Napoli? Jak wiadomo, Sarri pracował w klubie przez kilka lat, a praca w ligowym rywalu może odbić się na postawie sympatyków z Neapolu. Włoch podchodzi do całej sprawy profesjonalnie – W moim wieku podejmuję tylko profesjonalne decyzje. Kibice znają mój stosunek do nich. Wybrałem w zeszłym roku pracę w innym kraju, więc nie dołączyłem do ligowego rywala. Ten zawód doprowadza do różnych ścieżek, moje relacje z nimi się nie zmienią.

Lojalność jest okazywana w miejscu, gdzie jesteś. Co to znaczy być wiernym? Pewnego dnia klub żegna się z tobą. Co zatem robisz? Pozostajesz wierny, tak jak żonie z którą się rozwiodłeś?

Następcą Maurizio Sarriego w Chelsea może zostać Frank Lampard. Anglik jest najczęściej wymienia w kontekście nowego szkoleniowca „The Blues”.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy