Maxwel Cornet upodobał sobie mecze z Manchesterem City!

Piłkarze Lyonu w sensacyjnych okolicznościach pokonali w ćwierćfinale Manchester City. Jedną z trzech bramek dla francuskiej ekipy zdobył Maxwel Cornet. Gol zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej w rywalizacji z „The Citizens” nie powinien jednak specjalnie dziwić. 23-latek upodobał sobie mecze z drużyną Pepa Guardioli.

Statystki ofensywnego gracza Lyonu w Lidze Mistrzów nie są wybitne. Podczas 22 występów w LM, Maxwel Cornet zdobył sześć bramek oraz zaliczył dwie asysty. Co ciekawe, aż cztery trafienia Iworyjczyk zdobył przeciwko jednej drużynie. Jak można się szybko domyśleć, tym zespołem jest Manchester City.

Udana faza grupowa

Los chciał, że przed ćwierćfinałową potyczką, Lyon rywalizował z „The Citizens” na europejskie scenie dość niedawno. Obie ekipy trafiły bowiem do jednej grupy w trakcie sezonu 2018/2019. Francuska drużyna z pewnością dobrze wspomina rywalizację z Manchesterem City.

W dwóch spotkaniach przeciwko zespołowi z Etihad Stadium, Lyon zdobył łącznie cztery punkty. Kluczowym zawodnikiem klubu okazał się Maxwel Cornet, który najpierw zanotował jednego gola na wyjeździe, a następnie strzelił dwie bramki w domowym starciu.

Czwarte trafienie

Gol w ćwierćfinałowej potyczce z „The Citizens” był zatem czwartym trafieniem Maxwela Corneta przeciwko angielskiej drużynie prowadzonej przez Pepa Guardiola. Jeśli oba kluby spotkają się w najbliższej przyszłości na arenie międzynarodowej, to hiszpański szkoleniowiec będzie musiał dokładnie przygotować swoich defensorów na starcie z 23-latkiem.

 

 

Komentarze

komentarzy