Mbappe „wyjaśnił” Złotą Piłkę: „Messi i Ronaldo jej nie dostaną, ale…”

Złota Piłka – obiekt westchnień najlepszych piłkarzy, dla reszty nieosiągalny, wręcz mityczny. Plebiscyt na najlepszego zawodnika danego roku zawsze ekscytuje, nawet mimo tego, że często wiele osób z wyborami się po prostu nie zgadza. Nagroda, która w założeniu ma trafić do tego, który indywidualnie prezentował najwyższy i najrówniejszy poziom, trafia do tego, kto wygrał najwięcej. Swoją wypowiedzią potwierdził to również Kylian Mbappe, mistrz świata i zawodnik PSG.

Modrić, Griezmann, a może właśnie Mbappe? Po mundialu to właśnie w tych zawodnikach upatrywano szansę na przerwanie duopolu Messiego i Ronaldo. Chorwat zaliczył świetny sezon z Realem, potem prowadził reprezentację do sensacyjnego wicemistrzostwa świata. Griezmann, który jak sam mówi, „może już jadać przy jednym stole z Messim i Ronaldo”, był jednym z filarów kadry, a jego młodszy kolega kilkukrotnie na rosyjskich boiskach sprawił, że opadały nam szczęki. To właśnie Mbappe spytano, co sądzi o dwójce najlepszych piłkarzy ostatniej dekady.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

– Nie można powiedzieć, że to koniec ich ery. Wydaje mi się, że Messi i Ronaldo w tym roku jej nie wygrają, bo był to rok mistrzostw świata i one mają pierwszeństwo. Ale gdyby wziąć tylko najczystsza forma zawodnika, nie ma jeszcze nikogo lepszego. W tym roku oni znów byli najlepszą dwójką – przyznał Mbappe.

To jest właśnie problem Złotej Piłki, wałkowany niemal co roku. Teoria swoją drogą, praktyka swoją. Poza nielicznymi wyjątkami, kiedy zawodnik z drużyny, która mało wygra jest dziesięć poziomów nad resztą świata, Złota Piłka trafia po prostu do najważniejszego zawodnika zespołu, który wygrał najwięcej. Dla innych problemem jest również to, że nagrodę zdobywa zawsze zawodnik kreatywny, który czaruje na murawie, zdobywa wiele bramek. W jakiś sposób dyskryminuje to m.in. obrońców i nieofensywnych pomocników, którzy nawet jeśli są najlepsi na swojej pozycji, wciąż pozostają w cieniu wspomnianych wcześniej gwiazd. A kto według Was powinien wygrać w tym roku? Przy wyborze – podobnie jak Mbappe – również kierujecie się mundialem?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy