Mecz o 13:30 ze względu na chińskich odbiorców? Kibice Lyonu „strollowali” ich po mistrzowsku

Kibicowskie oprawy na meczach kojarzą się nam z akcjami, które mają jakieś szczególne znaczenie, dotyczą wyjątkowej okazji lub mają za zadanie wsparcie swoich ulubieńców w bardzo efektowny sposób. Pomysłowość fanów nie ma jednak granic, o czym przekonaliśmy się przy okazji meczu Ligue 1, pomiędzy Lyonem i Nantes.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Już dawno odeszły w niepamięć czasy, w których krajowe ligi skupiały się jedynie na sobie, dbały o interes własnych kibiców i klubów. Postępująca globalizacja wszelkich dziedzin życia musiała dosięgnąć w końcu także jednego z najpopularniejszych (i najbardziej dochodowych) sportów, czyli piłki nożnej. Widzimy to m.in. podczas letnich tournee, podczas których największe kluby latają po najróżniejszych zakątkach świata, widzimy to w umowach sponsorskich, widzimy także w poszczególnych akcjach, jak np. uwzględnianie chińskiego nowego roku.

Coraz więcej lig przesuwa także swoje mecze na dużo wcześniejsze godziny, tak, by kibice na Dalekim Zachodzie także mogli je obejrzeć, nie zarywając nowy/ranka. Najbliższe, październikowe El Clasico, zostanie rozegrane o godzinie 13:00 i jasne jest, dlaczego podjęto taką decyzję. Podobnie było w sobotnim meczu, kiedy to właśnie Lyon podjął Nantes o godzinie 13:30.

Niezadowoleni z takiego stanu rzeczy fani Lyonu, postanowili przygotować wyjątkową oprawę. Na jednej z trybun powstała „kartonada” przedstawiająca… flagę Tybetu, który jak wiadomo żyje z Chinami w – delikatnie mówiąc – złych relacjach. Poniżej dodano także napis „FREE TIBET”, czyli „uwolnić Tybet”. Jeśli kibice zza Wielkiego Muru Chińskiego faktycznie skorzystali z wczesnej godziny rozgrywania meczu i włączyli go w swoich telewizorach, z pewnością nie ucieszył ich ten gest europejskich „kolegów”. Sądząc po wyniku (Lyon przegrał 0:1), rozczarowanie kibiców francuskiego klubu może być jeszcze większe. Jak to niektórzy mówią: „To nie jest odpowiednia pora do gry w piłkę”…

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy