Mecze towarzyskie w Premier League? Drużyny dostały zielone światło!

Angielskie zespoły przygotowują się do wznowienia rozgrywek. Najwięcej uwagi przyciąga oczywiście sprawa Premier League. Wszystkie drużyny powoli przystępują do treningów na najwyższych obrotach. Jak się okazuje, kluby będą miały okazję przeprowadzić mecze towarzyskie. Według mediów, liga wydała zgodę w tej sprawie.

Mecze towarzyskie przygotowujące drużynę do rozgrywek po kilku miesiącach przerwy są z pewnością istotne. Nie bez powodu, zespoły wyjeżdżają na różnego rodzaju tournee poprzedzające dany sezon.

Mecze towarzyskie wśród klubów z Premier League

Nic dziwnego, że kluby z Premier League skierowały do władz ligi prośbę w sprawie umożliwienia rozgrywania spotkań towarzyskich, które mają odpowiednio przygotować drużyny na końcówkę sezonu.

Według informacji „The Telegraph”, liga wydała zgodę w tej sprawie.

Pewne warunki

Mecze mogą odbywać się w momencie, gdy zostaną spełnione wszystkie ustalone warunki. Przede wszystkim zawodnicy muszą mieć przeprowadzone badania, a wyniki testów mają być oczywiście negatywne. Dodatkowo, obowiązkowe jest przestrzeganie zasad higieny i odpowiedniego dystansu.

Przechodząc do konkretów, kluby oraz zawodnicy muszą:

– Przestrzegać zasad podróżowania. Mecz może odbywać się maksymalnie 90 minut drogi od siedziby klubu. Istnieje prawdopodobieństwo, że drużyny pokroju Newcastle otrzymają specjalne zwolnienie ze względu na lokalizację;

– Podróżować własnymi samochodami. Najlepiej ubrani w strój treningowy;

Dodatkowo w meczach towarzyskich nie mogą uczestniczyć sędziowie. Rolę arbitrów będzie pełnić sztab szkoleniowy drużyn.

Komentarze

komentarzy