Media podzielone w sprawie przyszłości Matthijsa de Ligta!

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt

Tematem numer jeden w mediach jest aktualnie Matthijs de Ligt. Holenderski defensor najprawdopodobniej opuści Ajax w obecnym oknie transferowym. Przez dłuższy czas, 19-latek był mocno przymierzany do Barcelony. Do gry po utalentowanego obrońcę wkroczył jednak Manchester United. Najnowsze doniesienia angielskich i hiszpańskich źródeł sugerują, iż przyszłość Ligta jest praktycznie wyjaśniona.

Matthijs de Ligt oraz Frenkie de Jong to dwa najgłośniejsze nazwiska Ajaksu w ostatnim sezonie. Frenkie już zimą podpisał kontrakt z Barceloną, ucinając tym samym spekulacje odnośnie swojej przyszłości. Taką samą drogą miał podążyć kolega z drużyny de Jonga.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Początkowe doniesienia mediów sugerowały, iż w sprawie Matthijsa de Ligta nie będziemy świadkami wielkiej sagi transferowej. 19-latek od początku spekulacji był łączony z „Dumą Katalonii”. Po zakończonym sezonie w Eredivisie, przenosiny Holendra do Hiszpanii wydawały się tylko kwestią czasu.

W ostatnich dniach, transfer piłkarza do Barcelony nieco ucichł. Co więcej, pojawiały się głosy, iż Matthijs może ostatecznie trafić do Premier League, a dokładniej do Manchesteru United. Sportowe media zawrzały w momencie, gdy Radio RAC1, a dokładniej Gerard Romero poinformował w sobotę o bardzo realnym transferze de Ligta na Old Trafford. „Czerwone Diabły” miały być już blisko w kontekście uzgodnienia wszelkich warunków.

Informację katalońskich mediów zaprzeczyły m.in. angielskie źródła. Jak podaje Sky Sports, Manchester United wycofał się z transferu 19-latka. Na pole position w sprawie zakontraktowania defensora cały czas jest Barcelona. Mistrz Hiszpanii ma sfinalizować transfer w najbliższym czasie.

Spekulacje odnośnie przyszłości de Ligta zapewne będą „żywe” aż do momentu podpisania kontraktu przez zawodnika z daną drużyną. Wszelkie zwroty akcji są prawdziwą pożywką dla mediów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy