Messi dał najlepszą możliwą odpowiedź na wyniki Złotej Piłki

Luka Modrić, Cristiano Ronaldo, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe – tak wygląda czołówka najlepszych piłkarzy na świecie wg. plebiscytu organizowanego przez „France Football”. Dopiero na piątym miejscu znalazł się Lionel Messi, przez wielu uważany nie tylko na najlepszego piłkarza w historii, ale najlepszego również w trakcie ostatniego roku.

Złota Piłka, która kiedyś była niesamowicie poważaną nagrodą, ściągnęła na siebie krytykę i coraz mniej osób traktuje ją jako wyznacznik bycia najlepszym. Różne osoby inaczej reagują na porażkę i niepowodzenia spotykane na drodze. Kiedy niemal pewne było, że wygra Modrić, Griezmann odniósł się do tego w taki sposób, że nie dało się tego zrozumieć inaczej niż: „powinien wygrać mistrz świata, a najlepiej ja”. Swoje trzy grosze dołożyła również siostra Cristiano Ronaldo, kolejny raz wstawiając wpis mówiący o niesprawiedliwości, rzucaniu kłód pod nogi, spiskach i innych tym podobnym. Messi, którego nieobecność nawet w TOP3 jest szokiem i największą niesprawiedliwością, nie powiedział nic. By odpowiedzieć nie potrzebował słów – wystarczyło wyjście na murawę.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

W sobotnich derbach Barcelony „Duma Katalonii” rozbiła Espanyol 4:0, a głównym architektem zwycięstwa był właśnie Argentyńczyk. Poza dwoma bramkami (obie z rzutów wolnych) i asyście przy trafieniu Dembele, trafił w słupek po strzale głową, był bliski zdobycia bramki prawą, a po jego świetnym podaniu aluminium obił również Suarez.

Każdy, kto widział mecz, nie mógł wyjść z podziwu nad tym, co wyprawiał 31-letni Messi. W jego grze już nie chodzi o bramki, chociaż one i tak przychodzą. Argentyńczyk kreował grę, szarpał w środku pola, dzielił i rządził, kiedy tylko mógł.

Bez niepotrzebnych przepychanek, bez jadu, bez usilnego przekonywania o niesprawiedliwości. Messi – jak przez całą swoją karierę – nie bawi się w celebrytę, ma gdzieś to, co mówią inni. Jedyne, czego potrzeba mu do szczęścia, to wyjść na boisko i robić swoje. Może i nie dostaje Złotych Piłek, może nie wygrał mundialu, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że dla większości i tak jest najlepszy. A jeśli ktoś wciąż się z tym nie zgadza, wystarczy, że obejrzy wspomniany mecz.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy