Setien zabrał głos ws. kontuzji Messiego

Messi

Kilka dni temu w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia związane z kontuzją Leo Messiego. Piłkarz miał rzekomo wypaść z gry na kilka tygodni. Te informacje szybko zostały jednak zdementowane za pomocą oficjalnej strony klubowej. Kiedy zatem reprezentant Argentyny wróci do gry?

Kiedy Messi wróci do gry?

W piątek 32-latek pracował indywidualnie. Głównym problemem zawodnika Barcelony był ból uda, ale jego powrót do standardowych treningów jest dość blisko. Czy napastnik będzie zatem gotowy na pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek z Realem Mallorca? Według Quique Setiena jak najbardziej.

Messi nie jest jedynym, który nie trenował i odczuwał pewien dyskomfort. To niejako problem każdego odkąd wrócił do treningów. Mamy jednak wszystko pod kontrolą. Leo radzi sobie doskonale i nie będzie miał problemu, aby wystąpić w pierwszym spotkaniu.

Co z Suarezem?

Do pełnego treningu piłkarz ma wrócić już dziś. Nieco inaczej wygląda sytuacja Luisa Suareza. Urugwajczyk bowiem z powodu urazu kolana nie grał od połowy stycznia. W tamtym okresie informacja na temat kontuzji oznaczała dla niego koniec sezonu. Z powodu pandemii ta sytuacja się zmieniła i hiszpański trener może liczyć na swojego zawodnika już za jakiś czas.

– Suarez jest w lepszej formie niż się spodziewaliśmy. Pytanie jednak brzmi, jak bardzo jest gotowy do gry po tak długiej przerwie.

Na problemy narzekał także Ansu Fati. Dodatkowo Setien przeciwko Realowi nie będzie mógł skorzystać z Lengleta, który pauzuje za kartki. Pierwsze spotkanie „Dumy Katalonii” zostanie rozegrane 13 czerwca.

Komentarze

komentarzy