„Messi powinien odejść z Barcelony”. Czy będziemy świadkami największego hitu transferowego w historii futbolu?

Messi odejdzie z Barcelony?
Messi odejdzie z Barcelony?

Przyszłość Leo Messiego w Barcelonie nadal stoi pod dużym znakiem zapytania. W sprawie odejścia Argentyńczyka głos zabiera coraz więcej osób – w tym nawet jeden z najpopularniejszych agentów na świecie, Mino Raiola.

30-latek wciąż waha się nad podpisaniem nowej umowy z Katalończykami. Co ciekawe, obecny Prezydent klubu Josep Maria Bartomeu w lipcu potwierdził, że kontrakt został podpisany. Ostatecznie jednak zostało to zaprzeczone przez wiceprzewodniczącego drużyny Jordiego Mestre.

Od chwili kiedy piłkarski świat dowiedział się o tej sytuacji, co rusz pojawiają się spekulację, że Manchester City jest skłonne aktywować klauzulę wykupu w wysokości 300 milionów euro. Obecna umowa napastnika wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, zatem jeśli Messi do stycznia nie podpisze kontraktu, będzie mógł już zimą negocjować swój wolny transfer, do którego dojdzie latem.

O całą sytuację został zapytany najbardziej kontrowersyjny agent na świecie, mający w swojej stajni takie gwiazdy jak Paul Pogba czy Zlatan Ibrahimović. Według Raioli, Messi powinien odejść: – Taki gracz jak Messi musi spróbować gry w innym zespole i nabrać tam doświadczenia, aby udowodnić jak wielkim jest graczem. Rynek, jaki znaliśmy jeszcze jakiś czas temu, już nie istnieje. Teraz to kraje kupują graczy, a nie kluby. Transfery w okolicach 200 milionów euro będą teraz czymś oczywistym.

Z kolei Gerard Pique nie jest zaniepokojony przyszłością Barcelony oraz Messiego. Hiszpan jest przekonany, że 30-latek pozostanie w dotychczasowym klubie: – Wszyscy piłkarze mogą podpisywać umowy, kiedy tylko chcą. Kiedy obie strony dojdą do porozumienia, wówczas następują finalizacja kontraktu. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Każdy wie, że on kocha klub bardziej niż ktokolwiek inny. Ludzie nie powinni się martwić tym, że Leo nie podpisze nowej umowy.

Jaka więc będzie przyszłość Messiego? Argentyńczyk według opinii hiszpańskich dziennikarzy może poczekać z nową umową nawet do końca obecnego roku, ciągle zastanawiając się nad ruchami klubu. Jeśli zarząd Barcelony nadal będzie działał w podobny sposób, niewykluczone jest, że będziemy świadkami największego hitu transferowego w historii futbolu.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy