Mesut Oezil otrzymał bonus lojalnościowy od Arsenalu. Spory zastrzyk gotówki!

(Zdjęcie: Skysports.com)

Sporo zamieszania jest w ostatnim czasie wokół Mesuta Oezila. Wszystko za sprawą nieciekawej sytuacji 31-latka w zespole. Arsenal nie zgłosił Niemca do rozgrywek Ligi Europy. Pod dużym znakiem zapytania stoją występy Oezila w Premier League. Piłkarz nie gra, a klub wypłaca mu ogromną tygodniówkę. Jak się okazuje, do tego dochodzi bonus lojalnościowy. Według doniesień mediów, Mesut Oezil zarobił jednorazowo pod koniec września 8 milionów funtów.

Arsenal intensywnie pracował nad tym, by rozstać się z Mesutem Oezilem. Starania „Kanonierów” nie były bezpodstawne. Oezil po raz ostatni pojawił się na murawie w meczu towarzyskim przeciwko Brentford, który miał miejsce tuż przed wznowieniem rozgrywek 2019/2020. Od tego momentu Mesut Oezil z różnych powodów nie wyszedł na boisko.

Zarząd Arsenalu jest sfrustrowany zaistniałą sytuacją, gdyż mowa o piłkarzu, który inkasuje w klubie największą tygodniówkę. Według mediów, Mesut za siedem dni pobytu w drużynie otrzymuje 350 tys. funtów.

Bonus lojalnościowy dla Oezila

Jak się okazuje, podczas negocjowania umowy z Arsenalem w 2018 roku, agenci Mesuta Oezila nie tylko zagwarantowali swojemu klientowi świetne zarobki, ale również zadbali o atrakcyjne bonusy. Według informacji Davida Ornsteina z „The Athletic”, Mesut Oezil pod koniec września otrzymał od klubu 8 milionów funtów, które są traktowane jako bonus lojalnościowy.

Można przypuszczać, że Oezil uzgodnił z Arsenalem, że otrzyma dodatkowe pieniądze, jeśli zostanie w drużynie na ostatni sezon swojego kontraktu.