Mesut Oezil skłonny opuścić Arsenal tylko pod pewnym warunkiem

Przełom w rozmowach o nowym kontrakcie Oezila (Zdjęcie: Skysports.com)

W kontekście przyszłości Mesuta Oezila jednego możemy być pewni. Niemiecki pomocnik opuścić Arsenal w 2021 roku. Pozostaje pytanie, kiedy dokładnie to nastąpi. Ekipa ze stolicy Anglii liczy na to, iż Oezil pożegna się z „Kanonierami” już w styczniu, odciążając tym samym budżet klubu. Sam piłkarz jest skłonny zmienić drużynę, ale tylko pod pewnym warunkiem. Mesut Oezil do końca sezonu 2020/2021 chce otrzymywać pełne wynagrodzenie, które ma teraz zapewnione w Londynie.

Od kilku miesięcy Mesut Oezil nie pojawił się na murawie. Mikel Arteta całkowicie zrezygnował z 32-latka, co potwierdza fakt, iż Niemiec nie został zgłoszony do rozgrywek Premier League oraz Ligi Europy. Być może zarząd Arsenalu liczył na to, że przy takim obrocie spraw Oezil sam wyrazi chęć zmiany klubu i opuści Londyn w letnim oknie.

Pod pewnym warunkiem

Cały czas Arsenal intensywnie pracuje nad tym, by rozwiązać sprawę Mesuta Oezila. Angielskiej ekipie spadło z nieba zainteresowanie zawodnikiem ze strony Fenerbahce. Dodatkowo sam Oezil zamierza zagrać w tureckim zespole do końca swojej piłkarskiej kariery.

Żeby nie było tak pięknie, Arsenal musi liczyć się z wydatkiem. Jak informuje bowiem Christian Falk, Mesut Oezil dołączy do Fenerbahce w styczniowym oknie, jeśli „Kanonierzy” dogadają się z tureckim zespołem w sprawie opłacania tygodniówki zawodnika. Przypomnijmy, że Oezil na mocy aktualnego kontraktu zarabia 350 tys. funtów tygodniowo.

W przypadku, gdy Fenerbahce nie osiągnie porozumienia z Arsenalem, to Mesut Oezil najprawdopodobniej zostanie w Londynie do końca kontraktu i przeniesie się do tureckiego zespołu latem.

Komentarze

komentarzy