Metamorfoza PSG. Wielki talent Barcelony trafił do Paryża!

Od kilku ostatnich lat, kibice piłki nożnej kojarzyli PSG z wielkimi transferami. Dobitnie pokazują to transakcje związane z Neymarem czy Mbappe. Można odnieść wrażenie, że mistrz Francji zmienił jednak swoją politykę. Potwierdzają to transfery w trakcie trwającego okna.

PSG z dodatnim bilansem transferowym? Tak, to nie żart. W letnim oknie do kasy paryskiej ekipy wpłynęło około 72 miliony euro. Zespół z Ligue 1 wydał natomiast 50 milionów euro. Największą transakcją ekipy Tuchela była przeprowadzka Abdou Diallo z Borussii za 32 miliony euro. Zarząd mistrza Francji zapłacił także 18 milionów euro na Pablo Sarabię. Na tym kończą się wydatki PSG.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Inne transakcje to wzmocnienia bez kwoty odstępnego. Na takich zasadach przybyli do klubu Ander Herrera, Mitchel Bakker czy były bramkarz Chelsea, Marcin Bułka. Pomijając hiszpańskiego pomocnika, dwójka z nich to 19-letni piłkarze z dużym potencjałem.

Prawdziwą „perełką” PSG w trakcie tego okna jest jednak zupełnie inny zawodnik. Xavi Simons we wtorek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy gracz francuskiej ekipy. 16-latek jest uznawany jako jeden z najlepszych piłkarzy, którzy występowali w szkółce Barcelony, La Masii. Simons podpisał kontrakt z PSG do 2022 roku.

Xavi ma nie tylko potencjał sportowy, ale również marketingowy. Niewielu 16-letnich zawodników może pochwalić się liczbą 1,7 miliona obserwujących na Instagramie. Dodatkowo agentem gracza jest znany wszystkim Mino Raiola.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy