Metamorfoza Victora Lindelofa

Fatalny sezon 2017/2018, mało obiecujący początek obecnych rozgrywek. Victor Lindelof z pewnością nie będzie dobrze wspominać swoich pierwszych miesięcy na Old Trafford. Szwedzki defensor był wielokrotnie narażony na krytykę kibiców. Ostatnie występy obrońcy zupełnie odbiegają od postawy zawodnika z ubiegłego sezonu. 

Kiedy Victor Lindelof przechodził z Benfiki do Manchesteru United na początku lipca 2017 roku, Mourinho miał względem piłkarza ogromne plany. Szwed był przymierzany do roli lidera defensywy „Czerwonych Diabłów”. Z tego powodu, angielski zespół zapłacił za obrońcę ponad 30 milionów funtów. Rozgrywki 2017/2018, Lindelof zapewne chciałby jak najszybciej zapomnieć. Piłkarz prezentował się na murawach Premier League bardzo przeciętnie, czego dowodem są nieregularne występy Szweda. Zaledwie 17 spotkań w lidze idealnie obrazuje, jakim zaufaniem darzył go Jose Mourinho.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Gorzej już być nie może. Takie sformułowanie mógł zapowiedzieć sobie Victor obecny sezon. Słaba dyspozycja Jonesa oraz Bailly’ego spowodowały, że szwedzki obrońca dostał na początku sezonu kolejne szanse od Portugalczyka. Początek rozgrywek Premier League, Lindelof miał dość przeciętny. W grze defensora nadal mogliśmy zaobserwować sporo niedokładności oraz niepewności.

Kompletna zmiana

Sytuacja zaczęła zmieniać się wraz z początkiem października. Lindelof zaczął notować coraz lepsze występy, co zauważyli również kibice „Czerwonych Diabłów”. Szwed otrzymał sporo pochwał po meczach Manchesteru z Evertonem czy Juventusem. Solidna postawa przyniosła zrozumiałe efekty. Victor Lindelof jest aktualnie podstawowym obrońcą w układance Jose Mourinho. Szwed rozegrał już siódmy mecz z rzędu od pierwszej minuty.

Sympatycy zespołu z Old Trafford zauważyli również zupełnie inne podejście zawodnika do gry. Lindelof w trakcie sobotniego spotkania z Crystal Palace doznał urazu. Ze względu na wykorzystany limit zmian, Mourinho nie mógł ściągnąć piłkarza z murawy. Victor dograł spotkanie, wykazując się imponującą wytrwałością.  Postawę zawodnika docenił trener – On grał jeszcze nie tak dawno mecz z Rosją, a dziś wybiegł na boisko. Potrzebowaliśmy go, a on był najprawdopodobniej naszym najlepszym zawodnikiem na murawie. Był bardzo odważny, choć niewykluczone, że sam się ukarał. Nie wiem jak długo potrwa jego przerwa od gry, jednakże jest świetnym przykładem dla innych. 

Jeśli Victor Lindelof utrzyma formę, to najprawdopodobniej potencjalny nowy obrońca Manchesteru United będzie partnerem Szweda na środku defensywy „Czerwonych Diabłów”.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy