Miał być transfer, jest… nowy kontrakt! Marko Arnautovic wynagrodzony przez West Ham!

fot. Evening Standard

Prawdziwy rollercoaster przeżył w trwającym oknie Marko Arnautovic. Austriacki zawodnik jakiś czas temu zadeklarował chęć odejścia z klubu. Zarząd West Hamu twardo jednak stawiał na swoim i przekonywał piłkarza do zmiany decyzji. Ostatecznie przedstawiciele „Młotów” zrealizowali swoje zadanie. Arnautovic zostaje w Londynie. Żeby tego było mało, 29-latek otrzymał nowy kontrakt!

Jeszcze nieco ponad tydzień temu, wydawało się, że kwestia Marko jest jasna. Ofensywny zawodnik West Hamu chce przenieść się do Chin, gdzie może liczyć na znaczący wzrost tygodniówki. Decyzję piłkarza tłumaczyli w mediach nawet jego koledzy z drużyny. Pozostawała tylko kwestia osiągnięcia porozumienia między klubami.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Bardzo trudnymi negocjatorami byli przedstawiciele „Młotów”, którzy nie chcieli przyjąć oferty za swojego najlepszego zawodnika. W Londynie panowała bowiem nadzieja, że koniec końców, Arnautovic zostanie w zespole. Jak widać, determinacja zarządu przyniosła efekty. Po dotkliwej porażce West Hamu z Wimbledonem w FA Cup, klub poinformował za pośrednictwem swoich mediów o nowej umowie Arnautovica.

Według mediów, Marko przedłużył kontrakt tylko o rok. Szybko można zatem wysnuć wniosek, że kontrakt został przedłużony przede wszystkim w celu poprawienia warunków kontraktu. Austriak najprawdopodobniej otrzymał atrakcyjną podwyżkę. Oto jak sam piłkarz skomentował nową umowę – Chcę powiedzieć fanom, że bardzo cieszę się z tego, iż mogę tu zostać. Jestem zadowolony, że mogę ponownie zagrać, zaprezentować się i strzelić gole. Moim głównym komunikatem jest to, że Marko Arnautovic nigdy nie odmówiłby gry lub treningu. 

Fani dają mi moc, dali mi energię. To jest powód dla którego tu muszę być i dla którego chcę tu być. Nigdy nie chciałem odejść z powodu negatywnych stosunków. 

Marko Arnautovic z powodu transferowej karuzeli nie wystąpił w ostatnich dwóch meczach West Hamu. Nieobecność Austriaka dała się we znaki „Młotom”, gdyż klub przegrał dwie rywalizacje. Najpierw Londyńczycy ulegli na wyjeździe z Bournemouth 0-2 w Premier League, a następnie doznali kompromitacji w FA Cup przeciwko ostatniej drużynie League One, Wimbledon.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

 

Komentarze

komentarzy