Miał grać w Barcelonie, teraz będzie reprezentował barwy Fulham. Jean Michael Seri zasilił beniaminka

Jean Michael Seri (fot. goal.com)

Jean Michael Seri przez ostatni rok przeżył prawdziwy rollercoaster. Dokładnie rok temu zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej był mocno łączony z przeprowadzką do Barcelony. Transfer nie został jednak zrealizowany, a Seri rozegrał kolejny sezon w lidze francuskiej. Po kolejnych spekulacjach w trwającym oknie transferowym, Jean trafił ostatecznie do Fulham. 

Wielu kibiców może zastanawiać się, dlaczego w zeszłym roku pojawiło się zainteresowanie Barcelony tym zawodnikiem. Odpowiedź jest dosyć prosta. Jean Michael Seri rozegrał w Ligue 1 świetny sezon, kończąc rozgrywki z siedmioma trafieniami oraz z dziesięcioma asystami. Jak na centralnego pomocnika, statystyki piłkarza były naprawdę imponujące. Nic więc dziwnego, że Seri był przez dłuższy czas łączony przez hiszpańskie media z transferem do Barcelony.

Cała transakcja wydawała się dosyć prosta do zrealizowania, bowiem zawodnik Nice miał wpisaną w kontrakcie klauzulę, która do 15 lipca wynosiła 40 milionów euro. Jak na obecne standardy, nie była to wygórowana kwota. Barcelona z tego zapisku w umowie nie skorzystała. Po transferze Neymara do PSG, temat pt. „Seri w Barcelonie” ponownie się uaktywnił. Obie strony nie mogły jednak dojść do porozumienia, a sam piłkarz w wywiadzie dla Mundo Deportivo przyznał, że bardzo żałuje takiego rozwiązania całej sprawy.

Sezon 2017/2018 w wykonaniu Seriego nie był już tak udany. Mimo to, piłkarz Nice zakończył rozgrywki z dwoma trafieniami oraz siedmioma asystami. Taka postawa przyciągnęła zainteresowanie dwóch londyńskich klubów – Chelsea oraz Arsenalu. Temat transferu do Londynu był wałkowany przez angielskie media dosyć długo. Jak się okazuje, wszystkie źródła miały po części racje. Problem jednak w tym, że Seri ostatecznie trafił do zupełnie innego londyńskiego zespołu. Były już zawodnik Nice rozgrywki 2018/2019 rozegra w barwach Fulham.

Tym samym beniaminek Premier League zyskał naprawdę wartościowego piłkarza. Jean Michael Seri może odnaleźć się w angielskim futbolu i udowodnić swoje umiejętności. Niewykluczone, że po dobrym sezonie rozegranym w Fulham, ponownie po zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej zgłoszą się europejskie potęgi.

Załóż konto w ETOTO i odbierz zakład bez ryzyka do kwoty 100 zł. Jeśli przegrasz, bukmacher zwróci Ci kasę!

Komentarze

komentarzy