Miarka się przebrała. Piłkarze Boltonu strajkują!

Trudno znaleźć klub w Championship, który ma większe problemy od
Bolton Wanderers. Ekipa z Horwich w następny sezonie będzie grać w League One. Kwestia sportowa nie jest jednak najpoważniejszym kłopotem zespołu. Piłkarze od dłuższego czasu nie otrzymali wypłaty, więc postanowili ogłosić strajk.

Fatalne wyniki klubu w ostatnim czasie nie są podyktowane tylko kwestią personalną. Drużyna Boltonu od kilku miesięcy ma poważne problemy finansowe. Niepewna przyszłość drużyny przełożyła się oczywiście na rezultaty. Bolton w 2019 roku wygrał zaledwie dwa spotkania w lidze.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Ostatnie mecze klubu to seria porażek. Dodatkowo zawodnicy „The Trotters” nie potrafią od kilkuset minut strzelić bramki. Postawa drużyny nie jest bezpodstawna. Piłkarze nie otrzymali pensji za miesiąc marzec i bardzo wątpliwe jest, by otrzymali wynagrodzenie za kwiecień.

Komunikat piłkarzy

Gracze powiedzieli dość. Piłkarze Boltonu postanowili wystosować specjalny komunikat odnośnie swojej sytuacji. W przekazanej wiadomości możemy przeczytać o możliwym nie wypełnianiu obowiązków piłkarzy na dwa ostatnie spotkania. Oto komunikat:

Długotrwały kryzys finansowy w naszym klubie jest bardzo dobrze udokumentowany. Możemy stwierdzić fakt, iż zawodnicy nie otrzymali jeszcze wynagrodzenia za miesiąc marzec. Pięciu z naszych szkoleniowców także nie otrzymało pieniędzy za ten okres. Staraliśmy zachować pełen profesjonalizm, kontynuując treningi i podejmując wszelkie zobowiązania, pomimo bardzo trudnego momentu. Mieliśmy nadzieję, że perspektywa przejęcie klubu będzie rozwiązaniem. Trudności w tej sprawie posunęły się jednak dalej.

Cała sytuacja powoduje narastające obciążenie psychiczne, emocjonalne i finansowe dla ludzi, którzy nie zawinili. Presja psychiczna wśród niektórych osób jest na tyle duża, że mają oni spore wątpliwości odnośnie wykonywania swojej pracy. Od początku zachowywaliśmy cierpliwość, czekając na pewne wyjaśnienia. To co do nas dociera cały czas się zmienia. Z głębokim żalem zdecydowaliśmy się nie wypełniać naszych obowiązków w postaci gry w dwóch ostatnich spotkaniach, do momentu, aż nie otrzymamy wypłaty.

W zespole Boltonu gra Paweł Olkowski. 29-letni defensor rozegrał w tym sezonie 37 spotkań w lidze, strzelając dwie bramki.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy