Michail Antonio o zachowaniu Zoumy: Czy to jest gorsze od rasizmu?

Spore oburzenie wzbudziło karygodne zachowanie Kurta Zoumy. Francuski defensor znęcał się nad swoim kotem. Oliwy do ognia dolał sam West Ham, który nie odsunął piłkarza od składu na wtorkowy mecz. Sprawę postanowił skomentować Michail Antonio. Snajper „Młotów” zakwestionował powagę sytuacji. 

Wygląda na to, że w londyńskim klubie nieco zbagatelizowali całą sprawę. Obecność Kurta Zouma w wyjściowej jedenastce na pojedynek z Watfordem poruszyła nie tylko kibiców, ale nawet sponsorów West Hamu. Firma Experience Kissimmee postanowiła zakończyć współpracę z londyńskim zespołem.

Antonio kwestionuje powagę sytuacji?

O komentarz do tej sprawy został poproszony Michail Antonio. Piłkarz West Hamu zdecydował się na porównanie sytuacji do osób skazanych za rasizm – Mam do ciebie pytanie. Czy uważasz, że to co zrobił jest gorsze od rasizmu? Zaznaczam, że nie zgadzam się na to, co zrobił. Są jednak ludzie, którzy zostali skazani i złapani za rasizm, a potem grali w piłkę nożną. Dostali karę ośmiu meczów lub coś w tym rodzaju. Teraz ludzie nawołują do zwolnienia i utraty środków do życia.

Muszę tylko zadać to pytanie wszystkim: Czy to co Zouma zrobił jest gorsze od tego, co zrobili ludzie skazani za rasizm?

Komentarze

komentarzy