Michał Karbownik o krok od transferu do Serie A. Może paść rekord ekstraklasy!

Wielki transfer Michała Karbownika najprawdopodobniej stanie się faktem. Jak informuje bowiem Krzysztof Stanowski z „Weszło”, piłkarz Legii jest bliski przenosin do Napoli. Cała transakcja powinna opiewać na kwotę większą, niż wynosi obecnie rekord transferowy ekstraklasy. Przypomnijmy, że miano najdroższego zawodnika w historii polskiej ligi dzierży Radosław Majecki, który trafił do Monaco za 7 milionów euro.

O dużym transferze Karbownika media spekulują od miesięcy. Wiele europejskich zespołów dostrzega talent 19-latka. Gracz Legii łączony był z hiszpańskimi czy włoskimi drużynami. Wygląda na to, że lewy defensor trafi ostatecznie do Napoli.

Transfer o krok?!

Jak donosi Krzysztof Stanowski z „Weszło”, przenosiny Karbownika do ekipy z Neapolu są bliskie finalizacji. Co więcej, tylko niespodziewany zwrot akcji może sprawić, iż Michał Karbownik nie dołączy do Piotra Zielińskiego oraz Arkadiusza Milika.

Cała transakcja powinna opiewać na kwotę większą, niż 7 milionów euro. Oznacza to, iż 19-latek zostanie najdroższym piłkarzem, który opuścił PKO BP Ekstraklasę.

Karbownik zamiast Reguilona?

W ostatnich dniach zespół Napoli łączony był z innym lewym obrońcą. To Sergio Reguilon, piłkarz Realu Madryt, który przebywa na wypożyczeniu w Sevilli. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Mario Rui przedłużył umowę z zespołem do 2025 roku, transfer Karbownika wyklucza raczej przenosiny Hiszpana.

Komentarze

komentarzy