Michał Karbownik opuszcza Legię. Będzie walczyć o skład w Brighton!

W trakcie letniego okna transferowego Michał Karbownik został graczem Brighton. 19-latek od razu trafił na wypożyczenie do Legii. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Karbownik dokończy sezon w ekipie mistrza Polski. Pojawiały się także informacje o wypożyczeniu do innej drużyny. Według ostatnich doniesień mediów, reprezentant Polski przenosi się do Brighton, by walczyć o skład. 

Dwa wielkie (jak na polskie warunki) transfery do Premier League miały miejsce w PKO BP Ekstraklasie podczas letniego okna transferowego. Jakub Moder zasilił Brighton za kwotę 11 milionów euro. Graczem „Mew” został także Michał Karbownik, za której Legia otrzymała niecałe 6 milionów euro. W związku z warunkami obu transferów, więcej uwagi przykuwał Moder, który miał mieć większe szansę na grę w zespole z Premier League.

Karbownik przenosi się do Brighton

Nie można wykluczyć, że to Michał Karbownik pierwszy zadebiutuje w Brighton. Jak informuje bowiem „Przegląd Sportowy”, 19-latek opuszcza Legię, by przynieść się do Brighton w celu walki o skład. Początkowo wydawało się, że Karbownik owszem pożegna się z warszawskim zespołem, jednakże tylko po to, by przenieść się na wypożyczenie do innej drużyny. W mediach pojawiał się temat Anderlechtu.

Według „Przeglądu Sportowego” taka opcja odpada. Karbownik przenosi się do Brighton i będzie walczyć o skład.

Komentarze

komentarzy