Michy Batshuayi obrał kierunek. Duet Chelsea w Ligue 1 stanie się faktem?

fot. The Mirror

Zapewne nie tak wyobrażał sobie środek sezonu Michy Batshuayi. Belgijski napastnik ruszył do Hiszpanii, by podbić LaLiga w barwach Valencii. Belgijski napastnik nie mógł jednak liczyć na grę w podstawowych składzie. Niezadowalające wejścia z ławki spowodowały, że piłkarz wrócił do Chelsea. W Londynie, 25-latek nie spędzi dużo czasu. 

Po tym jak na Stamford Bridge zmienił się szkoleniowiec, Michy Batshuayi mógł po cichu liczyć na szansę od nowego trenera. Maurizio Sarri szybko zrezygnował z Belga, a klub od razu wypożyczył napastnika do Valencii. Jak informowały wtedy media, zawodnik „The Blues” miał kilka opcji, jednakże zdecydował się na zespół z Estadio Mestalla. Wybór właśnie tej drużyny był o tyle dziwny, iż klub nie może narzekać na brak napastników. Kevin Gameiro, Mina Santi, Rodrigo – liczba piłkarzy, z którymi miał rywalizować 25-latek była niepokojąca.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Zawodnik nie zyskał u szkoleniowca „Nietoperzy” odpowiedniego zaufania. Po sześciu miesiącach, wypożyczenie Batshuayiego zostało zerwane. Michy tym samym od kilku dni czeka na rozwiązanie całej sytuacji.

Sam napastnik nie może narzekać na brak zainteresowania jego osobą. Choć według ostatnich doniesień mediów, piłkarzem Chelsea interesują się takie kluby jak Everton, West Ham czy Crystal Palace, to nie zespół z Premier League będzie kolejnym przystankiem 25-latka. Michy Batshuayi ma dołączyć w najbliższych dniach do Monaco.

Starzy znajomi

11 stycznia klub z Ligue 1 ogłosił transfer Cesca Fabregasa. Hiszpański pomocnik podpisał z „Czerwono-Białymi” trzyipółletni kontrakt. Były piłkarz Barcelony nie będzie najprawdopodobniej jedynym piłkarzem Chelsea, który zasili drużynę z Monako. Francuskie źródła są bowiem zgodne – Michy Batshuayi następne pół roku spędzi na Stadionie Ludwika II.

Warto zaznaczyć, że spory udział przy transakcji miał zapewne Thierry Henry. Legenda Arsenalu współpracowała z napastnikiem podczas przygody z reprezentacją Belgii. Henry był asystentem Roberto Martineza. Dla Batshuayiego, gra w Ligue 1 również wydaje się aktualnie rozsądną opcją. To właśnie z tej ligi Michy dołączył do Chelsea.

Zarząd „The Blues” nie skreśla jednak całkowicie napastnika. Według podawanych informacji, w umowie nie zostanie wpisana żadna klauzula wykupu.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy