Mike Maignan zostanie nowym bramkarzem Milanu!

Milan przeszedł do ofensywy w kontekście obsady bramki. Cały czas zarząd mediolańskiej ekipy nie mógł dojść do porozumienia z Donnarummą. Najwidoczniej klub porzucił nadzieję w sprawie przedłużenia kontraktu z obecnym golkiperem, finalizując transfer Maignana. Francuz jest już we Włoszech, gdzie przeszedł testy medyczne i wkrótce złoży podpis pod umową.

Milanowi zależało na tym, by Gianluigi Donnarumma przedłużył kontrakt. Klub nie zamierzał jednak spełniać bardzo wygórowanych żądań samego zawodnika, jak i agenta golkipera. Z tego też powodu mediolański zespół zaczął intensywnie pracować nad sprowadzeniem nowego bramkarza. Wybór padł na Mike’a Maignana.

Maignan zostanie piłkarzem Milanu

Jak informuje m.in. Fabrizio Romano, Mike Maignan przeszedł już testy medyczne i wkrótce podpisze umowę do 2026 roku. Na mocy kontraktu będzie inkasować około 3 miliony euro rocznie. To znacznie mniej niż oczekiwał Donnarumma. Z kolei ekipa Lille zarobi na tym transferze około 13 milionów euro bez bonusów.

Co z Donnarummą?

Można zatem przypuszczać, że tym samym Gianluigi Donnarumma opuści Mediolan. Pozostaje pytanie, gdzie trafi 22-letni golkiper. Głównym faworytem w wyścigu o włoskiego bramkarza jest Juventus. Zespół „Starej Damy” musi jednak rozwiązać przyszłość Wojciecha Szczęsnego. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by turyński klub miał w swoich szeregach dwóch golkiperów na dużych kontraktach.