Mikel Arteta ma pełne poparcie zarządu: Wykonuje świetną robotę

Piłkarze Arsenalu notują aktualnie bardzo rozczarowujące wyniki. Wystarczy powiedzieć, że w Premier League „Kanonierzy” zdobyli zaledwie jeden punkt w pięciu ostatnich spotkaniach. Nic dziwnego, że w mediach pojawiają się spekulacje na temat przyszłości Mikela Artety. Wygląda jednak na to, że Hiszpan ma spore poparcie w klubie. O szkoleniowcu w pozytywnych słowach wypowiedział się dyrektor techniczny – Edu. 

Początek Mikela Artety w Arsenalu był bardzo obiecujący. „Kanonierzy” pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca spisywali się całkiem dobrze. Co najważniejsze, londyńskiej ekipie udało się wygrać Puchar Anglii, pokonując w finale Chelsea, a także sięgnąć po Tarczę Wspólnoty. Sympatycy Arsenalu mogli zatem pozytywnie spoglądać na sezon 2020/2021.

Jak na razie kibice zespołu z Emirates Stadium nie mają powodów do zadowolenia. Od początku kampanii Arsenal fatalnie spisuje się w Premier League. Klub ze stolicy Anglii z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje aktualnie odległe piętnaste miejsce. Nic nie wskazuje na to, że postawa „Kanonierów” ulegnie znacznej poprawie.

Poparcie zarządu

Mimo to, Mikel Arteta jak na razie nie musi raczej drżeć o swoją posadę. Zasugerował to dyrektor techniczny Edu podczas rozmowy z mediami – Mikel wykonuje świetną robotę. To normalne, że łatwo kierować się tylko wynikami. Osobiście skupiam się jednak na przyszłości. Spoglądam dokąd zmierza Arsenal i co budujemy w tym zespole. Wszystko jest w porządku i działa prawidłowo. 

Warto spojrzeć, ilu młodych zawodników zaczęło otrzymywać szanse na grę w pierwszej drużynie. Być może brzmi to aktualnie nieco dziwnie, ale widzę wielką i piękna przyszłość przed nami – oznajmił Edu.

 

Komentarze

komentarzy