Mikel Arteta naciska na Arsenal w sprawie transferu Youriego Tielemansa

Youri Tielemans
Youri Tielemans

Arsenalowi nie udało się osiągnąć głównego celu, jakim było miejsce w TOP 4 gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. „Kanonierzy” zamierzają wzmocnić kadrę nowymi zawodnikami. Według ostatnich doniesień mediów, Mikel Arteta widzi w swoim zespole Youriego Tielemansa. Kontrakt belgijskiego pomocnika z Leicester obowiązuje tylko do końca przyszłego sezonu.

Youri Tielemans trafił do Premier League w styczniu 2019 roku. Początkowo 25-latek był na wypożyczeniu w Leicester, a sześć miesięcy później klub z King Power Stadium zdecydował się wykupić Belga za 45 milionów euro. Od momentu, gdy Tielemans trafił do ekipy „Lisów”, 25-latek jest bardzo ważnym ogniwem zespołu.

W sezonie 2021/2022, Youri Tielemans zdobył 7 bramek oraz zaliczył 5 asyst w 50 występach. Najwięcej goli oraz ostatnich podań przypada oczywiście na Premier League. Mowa o 6 trafieniach i 4 asystach.

Tielemans trafi do Arsenalu?

Przyszłość belgijskiego pomocnika na King Power Stadium stoi pod dużym znakiem zapytania. Kontrakt Tielemansa obowiązuje tylko do końca czerwca 2023 roku, co oznacza, iż zarząd Leicester ma tak naprawdę ostatnią okazję, by sprzedać zawodnika za rozsądną cenę.

Jak informuje „The Telegraph”, poważne zainteresowanie piłkarzem wykazuje Arsenal. Według wspominanego źródła, Mikel Arteta mocno naciska na zarząd londyńskiego klubu, by ten sfinalizował transfer Tielemansa. Pierwsza oferta „Kanonierów” może opiewać na kwotę 25 milionów funtów.

Komentarze

komentarzy