Mikel Arteta o PSG: Ten klub zawsze będzie w moim sercu

Przerwa reprezentacyjna to czas, kiedy klubowi trenerzy mogą poświęcić większą uwagę mediom. Mikel Arteta udzielił wywiadu francuskiemu BeIN Sports. Szkoleniowiec Arsenalu został m.in. zapytany o PSG i możliwość prowadzenia tego zespołu w przyszłości. Hiszpan nie wykluczył takiej opcji.

Od ponad roku Mikel Arteta jest trenerem Arsenalu. Hiszpańskiemu trenerowi udało się już wsadzić trofeum do klubowej gabloty, wygrywając Puchar Anglii. Dodatkowo zespół z Londynu wygrał Tarczę Wspólnoty. Arteta miał także słabsze momenty. Na początku obecnej kampanii, Arsenal fatalnie spisywał się w lidze, zajmując miejsce w drugiej części tabeli. Aktualnie zespół wyszedł nieco na prostą.

Pytanie o PSG

Podczas rozmowy z BeIN Sports FR, Mikel Arteta dostał kilka pytań na temat PSG. Najpierw szkoleniowiec Arsenalu skomentował obecny zespół – PSG ma niesamowitą drużynę. Mauricio Pochettino to trener, z którym jestem blisko, gdyż wspólnie graliśmy w PSG. Jest bardzo silnym trenerem. Mam nadzieję, że wygra sporo pucharów w PSG. 

Hiszpan został także zapytany o możliwą pracę w Paryżu – Kocham Paryż. Mam bardzo dobre wspomnienia z tego miejsca. To był mój pierwszy klub w profesjonalnej karierze. Zawsze będzie w moim sercu. Nigdy nie wierz co się wydarzy, ale nadal mam sporo pracy do zrobienia w Arsenalu.

 

Komentarze

komentarzy