Mikel John Obi wraca do Anglii. Nigeryjczyk zasili zespół z Championship!

Po raz trzeci w swojej karierze, Mikel John Obi będzie reprezentować barwy angielskiego zespołu. Według ostatnich doniesień mediów, 33-latek jest o krok od podpisania kontraktu ze Stoke City.

Sympatycy wyspiarskiego futbolu kojarzą Nigeryjczyka przede wszystkim z występów w Chelsea. Defensywny pomocnik większość swojej kariery spędził na Stamford Bridge, świętując razem z klubem m.in. triumf w Lidze Mistrzów, a także dwa mistrzostwa Anglii.

W 2017 roku Mikel John Obi opuścił Chelsea na rzecz chińskiej drużyny Tianjin Teda. Przez ponad dwa lata, 33-latek występował w Super League. Wydawało się, że Nigeryjczyk nie będzie mieć już okazji na grę w Europie.

Powrót do Anglii

Dość niespodziewanie pod koniec stycznia ubiegłego roku pomocnika zakontraktowała ekipa Middlesbrough, w której Mikel John Obi występował przez pół roku. Na początku lipca 2019 roku gracz przeniósł się do Trabzonsporu, w którym przebywał do połowy marca.

Mikel John Obi trafi do Stoke City

Według informacji „The Telegraph”, Nigeryjczyk jest już o krok od przeprowadzki do Stoke City. Defensywny pomocnik zwiąże się z zespołem Championship na jeden sezon. W związku z tym, że 33-latek pozostaje bez klubu, ekipa „Garncarzy” podpisuje zawodnika na zasadzie wolnego transferu.