Milan z obiecującym transferem. Jens Petter Hauge zawodnikiem włoskiego klubu!

Za sprawą świetnych występów w lidze norweskiej oraz kwalifikacjach do Ligi Europy, Jens Petter Hauge wzbudził zainteresowanie wielu czołowych ekip. Pościg o utalentowanego Norwega wygrał Milan. W czwartek włoski zespół zaprezentował 20-latka.

Szum wywołany genialnym Erlingiem Haalandem sprawił, że skauci najlepszych ekip zaczęli zwracać jeszcze większą uwagę na młodych, norweskich graczy. W Eliteserien pojawił się prawdziwy diament. Jest nim Jens Petter Hauge, który reprezentował barwy FK Bodo/Glimt. Reprezentował, gdyż w czwartek 20-latek został zaprezentowany jako nowy gracz Milanu.

Jens Petter Hauge w Milanie

Jak poinformował włoski klub, Jens Petter Hauge podpisał pięcioletni kontrakt z drużyną. W barwach mediolańskiej ekipy Hauge będzie występować z „15 na plecach”. Według doniesień mediów, Milan zapłacił FK Bodo/Glimt około 5 milionów euro za 20-latka.

Jens Petter Hauge w sezonie 2020 zdobył 14 goli oraz zaliczył 10 asyst w 18 ligowych spotkaniach. Z kolei podczas występów w kwalifikacjach do Ligi Europy, Norweg strzelił 3 bramki oraz zanotował dwa ostatnie podania do partnerów z drużyny.