Mino Raiola znów daje znać o sobie. Odważne słowa agenta o dyskryminacji czarnoskórych piłkarzy

Raiola
Mino Raiola staje w obronie czarnoskórych zawodników [dailystar]
Mino Raiola dzięki transferom Paula Pogby oraz Romelu Lukaku stał się  jednym z najpopularniejszych agentów piłkarskich na świecie. Włoch zasłynął również z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem Raiola podzielił się swoimi odczuciami na temat dyskryminacji w piłce.

Mino reprezentuje obecnie takich piłkarzy jak: Paul Pogba, Romelu Lukaku, Blaise Matuidi, M’Baye Niang czy Mario Balotelli. Nic więc dziwnego, że Raiola staje murem za czarnoskórymi zawodnikami, twierdząc, że są oni w futbolu dyskryminowani, a ich droga na szczyt jest znacznie trudniejsza niż piłkarzy z jasną karnacją.

Ludzie mówią, że w futbolu obecnie nie ma dyskryminacji? Czarnoskórzy piłkarze stale są dyskryminowani w piłce. To, że mają takie same umiejętności jak biali zawodnicy, nie wystarcza. Muszą być lepsi. Kiedy podaję nazwisko młodego piłkarza, dla przykładu z Danii, pierwsze pytanie, jakie pada, to czy jest czarnoskóry, czy biały. Jakie to ma znaczenie?

Włoski agent podzielił się również historią, która dotyczy jednego z jego klientów, a dokładnie – Romelu Lukaku. Belg, kiedy był jeszcze dzieckiem, wielokrotnie doświadczał w szkole aktów rasizmu.

Rozmawiałem kiedyś z matką Romelu Lukaku. W szkole inni rodzice nie wierzyli, że on ma 12 czy 14 lat. Kiedy strzelił trzy lub cztery gole, momentalnie pojawiało się ogromne zamieszanie. Ludzie krzyczeli, że wiek Romelu to kłamstwo. W końcu jego matka wyszła na mecz i pokazała akt urodzenia Lukaku.

Spore zamieszanie spowodowała również jakiś czas temu umieszczona w sieci fotografia z Romelu Lukaku. Zobaczyć możemy na niej belgijskiego napastnika z lat młodzieńczych. Kibice zaczęli zastanawiać się, czy naprawdę wiek zawodnika Manchesteru United nie jest zakłamany.

Daily
Źródło: dailymail

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł

Komentarze

komentarzy