Mircea Lucescu odszedł z Dynama Kijów… po czterech dniach od zatrudnienia!

Byliśmy świadkami wielu zaskakujących i kontrowersyjnych decyzji klubów w kontekście zatrudnień na funkcję trenera. Na takich ruch niedawno zdecydowało się Dynamo Kijów, które przejął Mircea Lucescu. Rumuński szkoleniowiec po czterech dniach zrezygnował ze stanowiska.

Jaki był powód kontrowersji? Mircea Lucescu przez większość swojej kariery prowadził ekipę Szachtara Donieck, z którym świętował wiele sukcesów. Zatrudnienie 74-letniego trenera nie spodobała się ultrasom Dynama.

Mircea Lucescu rezygnuje ze stanowiska

Nacisk najbardziej zagorzałych kibiców sprawił, iż  Lucescu podjął decyzję, by zrezygnować z funkcji trenera ukraińskiej ekipy zaledwie cztery dni po ogłoszeniu zmian w klubie. W trakcie rozmowy z mediami, 74-latek wytłumaczył swój krok:

Nie mogę pracować we wrogim środowisku, bez wsparcia ultrasów, których klub potrzebuje w takich chwilach. Chciałem wrócić do rywalizacji takiej, jaka była dawniej. Zamierzałem doświadczyć niesamowitych emocji na trybunach. Ukraina na to zasłużyła.

Wyniki Dynama

Klub z Kijowa na pewno liczył na doświadczenie 74-letniego szkoleniowca. Dynamo zakończyło sezon na drugim miejscu. Strata zespołu do mistrz Ukrainy, czyli ekipy Szachtara wyniosła jednak aż 24 punkty.