Młodzież Wszechpolska przerobiła zdjęcie polskich piłkarzy. Szybka reakcja firmy i PZPN-u

Na facebookowym profilu „Młodzież Wszechpolska – Okręg Podkarpacki” została opublikowana przeróbka zdjęcia polskich piłkarzy ze specjalnej kampanii reklamowej, stworzonej na użytek Vistuli. Pewnie sprawa rozeszłaby się po kościach, gdyby nie kontekst użytego zdjęcia… 

Vistula jest jednym z wielu oficjalnych partnerów, wspierających polską reprezentację. To właśnie ta polska firma ubierała naszych reprezentantów w garnitury. Jedno z użytych haseł w ich kampanii reklamowej brzmiało „Kibicujemy w dobrym stylu!”.

vistula1

Kreatywne osoby z Młodzieży Wszechpolskiej postanowiły przerobić zdjęcie reprezentacji i użyć tego do swoich celów. Oczywiście nie chodzi tu o zwykłą przeróbkę, czy mema, bo wtedy o całej sprawie byśmy nie mówili, a wszystko rozeszłoby się po kościach. Na przeróbce pojawiło się hasło „All different all white”. W wolnym tłumaczeniu – Wszyscy różni, wszyscy biali.

vistula2

Te słowa budzą różne skojarzenia, ale Vistula jest świadoma, że brak ewentualnej reakcji mogło postawić ich w złym świetle. Jeszcze przed ich interwencją, ludzie sami zgłaszali w komentarzach zastrzeżenia i możliwość naruszenia prawa.

vistula3

Do działań prawnych włączył się również PZPN.

vistula4

Co ciekawe, interwencja Vistuli spotkała się z ogromnie pozytywnym odbiorem ze strony klientów.

vistula5

Zamieszczone na profilu zdjęcie już zniknęło z profilu. Jesteśmy ciekawi zakończenia tej sprawy, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko zakończy się na polubownym rozwiązaniu.

Komentarze

komentarzy