Mocne słowa Błaszczykowskiego o karierze Fabiańskiego w kadrze!

W trakcie sobotniego starcia z San Marino swoją reprezentacyjną karierę zakończy Łukasz Fabiański. 36-latek od momentu debiutu w kadrze, który miał miejsce 28 marca 2006 roku, rozegrał 56 spotkań. Wielokrotnie golkiper West Hamu pełnił rolę reprezentacyjnej „dwójki”. O karierze Fabiańskiego w biało-czerwonych barwach wypowiedział się Jakub Błaszczykowski. Nie zabrakło odważnych opinii.

Rywalizacja o miano pierwszego bramkarza kadry trwała przez wiele lat. Nie pomagali także selekcjonerzy, którzy rzadko decydowali się na konkretne deklaracje w kontekście jedynki między słupkami. Niejednokrotnie ktoś z duetu Fabiański-Szczęsny musiał pogodzić się z rolą rezerwowego. Częściej czuł to ten pierwszy.

Błaszczykowski o karierze Fabiana w kadrze

W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” o karierze Łukasza Fabiańskiego w reprezentacji wypowiedział się Jakub Błaszczykowski. Piłkarz Wisły Kraków stwierdził, że Fabiański musiał robić więcej niż jego rywale – On zasługiwał na miejsce w bramce. Kiedy przeanalizujemy jego karierę, zauważymy, że zawsze musiał robić więcej niż jego rywale.

Czy był niesprawiedliwie traktowany: Tak. Choćby właśnie podczas turnieju we Francji. Każdy może mieć na ten temat swoje zdanie, ale ja miałem takie odczucie.