Mocne słowa po meczu West Hamu. „Wszyscy piłkarze chcą usunięcia systemu VAR”

System VAR od początku sezonu w Anglii wzbudza wiele kontrowersji. Nie inaczej było wczoraj podczas meczu Sheffield z West Hamem, kiedy „Młoty” po golu w doliczonym czasie gry świętowali remis. Wówczas jednak arbiter po konsultacji cofnął gola. Efekt? Declan Rice postanowił użyć mocnych słów w stosunku do tej technologii.

Anglik po meczu stwierdził, że każdy zawodnik Premier League jest zdesperowany, aby VAR został zlikwidowany. W emocjonalnym wywiadzie padło wiele ciężkich słów, które poniekąd mają wiele wspólnego z rzeczywistością:

– Naprawdę jesteśmy oburzeni. Wszyscy chłopcy są wściekli. To trudny teren do gry, ponieważ Sheffield gra doskonale przez cały sezon, więc punkt wywieziony z tego miejsca byłby cenną zaliczką. Oczywiście mam dla nich wiele szacunku, wygrali ten mecz, ale dobrze nam poszło.

Po nieuznanej bramce Snodgrassa, piłkarze „Młotów” oszaleli, a David Moyes z tej radości nawet wbiegł na boisko.

– Nie sądzę, że to tylko moja opinia. To myśli każdego zawodnika Premier League. Prawie wszyscy nie chcą VAR-u w meczu. Było tak wiele decyzji, które można uznać za absolutnie niewytłumaczalne. Piłka nożna nie powinna taka być. Emocje, które fani West Ham pokazali po wyrównaniu, to prawdziwa piłka nożna.

Sądząc jednak po wpisie bramkarza Sheffield – nie wszyscy chyba są zgodnie z Rice’em.

Komentarze

komentarzy