Moise Kean opuszcza Everton. Włoch trafi do PSG!

Nie podbił Moise Kean boisk Premier League. Włoski napastnik od momentu transferu do Evertonu zdobył zaledwie dwie bramki w angielskiej ekstraklasie. Wszystko wskazuje na to, że 20-latek opuści szeregi „The Toffees” w najbliższym czasie. Kean ma trafić na wypożyczenie do PSG!

Za sprawą imponujących występów w trakcie rozgrywek 2018/2019, Moise Kean wzbudził zainteresowanie kilku dużych europejskich zespołów. Ostatecznie zawodnika sprowadził Everton, który zapłacił za Włocha 27,5 miliona euro. Nikt nie miał wątpliwości co do potencjału snajpera. Pozostawało pytanie, czy Kean zdoła odpowiednio wykorzystać swoje możliwości.

Rola rezerwowego

Moise Kean podczas debiutanckiego sezonu miał powalczyć nawet o rolę pierwszego napastnika „The Toffees”. Przez większość kampanii tę funkcję pełnił jednak Dominic Calvert-Lewin, który poprawił swoją grę, gdy do klubu przybył… Carlo Ancelotti. Gdy włoski szkoleniowiec przejął zespół z Liverpoolu wydawało się, iż 61-latek pomoże swojemu rodakowi. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna.

Wypożyczenie do PSG

W nowych rozgrywkach Moise Kean w trakcie ligowych spotkań spędził na murawie zaledwie 13 minut. Nic dziwnego, że pod koniec okna transferowego pojawił się temat transferu Włocha. Jak poinformował Simone Rovera z Telefoot, Moise jest bardzo bliski przenosin do PSG. 20-latek trafi do ekipy mistrza Francji na zasadzie wypożyczenia. Nie wiadomo, czy klub z Ligue 1 zagwarantuje sobie opcję wykupu.

Komentarze

komentarzy