Moise Kean wraca do Serie A!

W 2019 roku Moise Kean opuścił Juventus, przenosząc się do Evertonu za kwotę 28 milionów euro. O ile pobyt w ekipie „The Toffees” był dla 21-latka całkowicie nieudany, to w PSG Kean radził sobie bardzo przyzwoicie. Mimo to, środkowy napastnik nie zostaje w Ligue 1, a wraca do Turynu. Transfer został uzgodniony.

Po obiecujących występach w Juventusie, zarząd Evertonu postanowił sprowadzić Moise’a Keana, płacąc za młodego napastnika blisko 28 milionów euro. Początki włoskiego snajpera w Premier League były trudne. Z tego też powodu Kean trafił na wypożyczenia do PSG, rozgrywając bardzo przyzwoitą kampanię. W trakcie sezonu 2020/2021, 21-latek strzelił 13 goli w 26 ligowych meczach.

Moise Kean wraca do Juventusu

Paryski klub rozważał sprowadzenie Włocha na zasadzie transferu definitywnego, jednakże dość wysokie wymagania Evertonu sprawiły, że francuski zespół zrezygnował z tej opcji. Przez kilka tygodni przyszłość Moise’a Keana stała pod dużym znakiem zapytania.

W końcu sprawa została rozstrzygnięta. Jak informuje Romeo Agresti z serwisu Goal, Moise Kean wróci do Juventusu. Trudno na ten moment powiedzieć, jakie będą warunki transakcji. Nie można wykluczyć, że jest to transfer definitywny.

Komentarze

komentarzy