Morata nie zagra z Realem? Szybka czerwona kartka

Alvaro Morata prawdopodobnie nie zagra w meczu z Realem. Napastnik Atletico otrzymał dwie żółte kartki i w efekcie czerwoną w starciu z Mallorcą. Jego klub będzie się odwoływać od tej decyzji.

Hiszpan pojawił się na placu gry w 69. minucie, zmieniając strzelca jednej z bramek, Diego Costę. Morata jednak inaczej zapisał się w protokole meczowym niż jego kolega z zespołu. Po dziesięciu minutach musiał bowiem opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.

Były zawodnik Realu Madryt najpierw dyskutował z Xisco Camposem. Według Moraty, kapitan Mallorki go nieprzepisowo powstrzymywał. Zrobiło się groźnie, gdyż piłkarz Atletico rzucił się na doświadczonego obrońcę, który nie pozostawał mu dłużny. Obaj zawodnicy dostali po żółtej kartce od arbitra.

To jednak nie uspokoiło napastnika. Morata wdał się szybko w kolejną dyskusję, tym razem z Salvą Sevillą. W związku z tym sędzia podyktował mu drugą żółtą kartkę i wyrzucił go z placu gry. To pierwsza tego typu kara napastnika Atletico w lidze hiszpańskiej.

.

Z powodu czerwonej kartki, Alvaro Morata nie będzie mógł zagrać w derbach Madrytu z Realem. Atletico będzie się jednak odwoływać od decyzji arbitra. – Niech Salva Sevilla powie to, co mi powiedział w czasie meczu – bronił się Hiszpan. Swojego podopiecznego bronił również Diego Simeone. Jednak jeśli odwołanie nie przyniesie skutku, Moraty zabraknie w starciu z Realem.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!