Morgan Gibbs-White trafi do Nottingham Forest. Rekord transferowy beniaminka!

Awans do Premier League otwiera pewne drzwi do zupełnie innego poziomu możliwości na rynku transferowym. Przekonywaliśmy się o tym niejednokrotnie. W tym roku idealnym przykładem jest Nottingham Forest, które już wydało prawie 120 milionów euro, a za chwilę pobije swój rekord transferowy. Nowym zawodnikiem beniaminka ma zostać Morgan Gibbs-White, za którego Nottingham zapłaci… 25 milionów funtów plus bonusy.

Zarząd Nottingham ma sporo pracy. Wystarczy powiedzieć, że do tej pory zespół zasili tacy zawodnicy jak Taiwo Awoniyi, Neco Williams, Emmanuel Dennis, Moussa Niakhate, Remo Freuler, Omar Richars, Jesse Lingard czy Dean Henderson na zasadzie wypożyczenia. Co najlepsze, nie są to wszystkie transfery zrealizowane w letnim oknie. Klub dokonał (na ten moment) piętnaście wzmocnień.

Rekord transferowy Nottingham Forest

Szesnasty transfer jest już za rogiem. Jak poinformował bowiem John Percy z The Telegraph, nowym graczem beniaminka Premier League zostanie Morgan Gibbs-White. Nottingham zapłaci 25 mln funtów podstawy. Z kolei David Ornstein z „The Athletic” dodał, iż cała transakcja (łącznie z bonusami) ma opiewać na… 44,5 mln funtów.

Komentarze

komentarzy