Morgan Sanson zostanie graczem Aston Villi!

W trakcie zimowego okna transferowego kluby z reguły stronią od wydawania ogromnych pieniędzy. Niewykluczone zatem, że w kontekście ekip z Premier League jedno z najciekawszych wzmocnień dokona Aston Villa. Według ostatnich doniesień mediów, zespół z Birimingham ustalił transfer Morgana Sansona. Piłkarz wkrótce zjawi się w Anglii, by przejść testy medyczne.

Morgan Sanson trafił do Marsylii z Montpellier w 2017 roku za kwotę 9 milionów euro. Już na samym starcie 26-latek stał się ważnym ogniwem zespołu, notując 7 asyst w 17 ligowych spotkaniach. Przez cały swój pobyt w zespole, Sanson stanowił o sile Marsylii. W ubiegłej kampanii środkowy pomocnik strzelił 5 goli oraz zanotował 5 asyst w 27 meczach Ligue 1.

Morgan Sanson trafi do Birmingham

Postawę Sansona bacznie obserwowali przedstawiciele Aston Villi. Po dość długich negocjacjach zespół z Birmingham w końcu doszedł do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Jak twierdzi Mohamed Bouhafsi z RMC Sport, Aston Villa zapłaci za pomocnika 18 milionów euro, bez żadnych bonusów.

Morgan Sanson wkrótce wyruszy do Anglii, by przejść testy medyczne i podpisać kontrakt, który będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025. W związku z ustaleniem transferu, Sanson nie zagra w sobotniej rywalizacji z Monaco.